Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Tytuł - prowokująco prosty - określa też podstawowe zadanie poetyckie: jak nazywać coś, co nienazwane i uchwycić słowem umykającą opisowi plątaninę doświadczeń. Dzieło Miłosza jest także świadectwem wysokiej pozycji poezji w ostatnim 15-leciu. Jej najbardziej spektakularnym potwierdzeniem była Nagroda Nobla przyznana Wisławie Szymborskiej w 1996 r.

Jan Tomasz Gross, "Sąsiedzi" (2001).

Kanwą tej książki stał się mord dokonany 11 lipca 1941 r. na Żydach w Jedwabnem. Wraz ze sprawą Jedwabnego - jak żadną inną w ostatnim 15-leciu - powróciły nie tylko pytania o skomplikowane związki polsko-żydowskie, ale także o ciemne strony polskiej historii w ogóle.

Dorota Masłowska, "Wojna polsko-ruska pod flagą
Tytuł - prowokująco prosty - określa też podstawowe zadanie poetyckie: jak nazywać coś, co nienazwane i uchwycić słowem umykającą opisowi plątaninę doświadczeń. Dzieło Miłosza jest także świadectwem wysokiej pozycji poezji w ostatnim 15-leciu. Jej najbardziej spektakularnym potwierdzeniem była Nagroda Nobla przyznana Wisławie Szymborskiej w 1996 r.<br><br>&lt;tit&gt;Jan Tomasz Gross, "Sąsiedzi" (2001).&lt;/&gt;<br><br>Kanwą tej książki stał się mord dokonany 11 lipca 1941 r. na Żydach w Jedwabnem. Wraz ze sprawą Jedwabnego - jak żadną inną w ostatnim 15-leciu - powróciły nie tylko pytania o skomplikowane związki polsko-żydowskie, ale także o ciemne strony polskiej historii w ogóle.<br><br>&lt;tit&gt;Dorota Masłowska, "Wojna polsko-ruska pod flagą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego