Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nagrody

nagrody Rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz, kompozytor Wojciech Kilar i poeta ks. Jan Twardowski zostali laureatami Nagród Wielkich Fundacji Kultury, przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagrody wręczono w piątek.
Spośród trojga wyróżnionych na Zamku Królewskim w Warszawie w uroczystości uczestniczył jedynie ksiądz Jan Twardowski. Ani Magdalena Abakanowicz, ani Wojciech Kilar nie mogli odebrać nagród osobiście. Rzeźbiarka jest w Los Angeles, gdzie odbywa się wernisaż jej wystawy, kompozytor brał udział w wykonaniu "Mszy o pokój" w Katowicach.
(PAP)In memoriam Agnieszce Osieckiej

Teatr

7 marca minęła czwarta rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej.
Z tej okazji publiczność Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w
nagrody&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;nagrody&lt;/&gt; Rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz, kompozytor Wojciech Kilar i poeta ks. Jan Twardowski zostali laureatami Nagród Wielkich Fundacji Kultury, przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagrody wręczono w piątek.<br>Spośród trojga wyróżnionych na Zamku Królewskim w Warszawie w uroczystości uczestniczył jedynie ksiądz Jan Twardowski. Ani Magdalena Abakanowicz, ani Wojciech Kilar nie mogli odebrać nagród osobiście. Rzeźbiarka jest w Los Angeles, gdzie odbywa się wernisaż jej wystawy, kompozytor brał udział w wykonaniu "Mszy o pokój" w Katowicach.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;foreign&gt;In memoriam&lt;/&gt; Agnieszce Osieckiej&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Teatr&lt;/&gt;<br><br>7 marca minęła czwarta rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej.<br>Z tej okazji publiczność Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego