Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
koszt jednostkowy produkcji i wyższy zysk z 1 ha uprawy. Przeprowadzając kalkulację opłacalności produkcji bierzemy pod uwagę wartość uzyskanej produkcji (liczba dt zbóż cena), wielkość kosztów produkcji na 1 ha uprawy, a różnica określa wielkość dochodu brutto lub dochodu rolniczego.
Całkowite koszty produkcji składają się z kosztów stałych i zmiennych. Koszty stałe to koszt: stanowiska, uprawy i pielęgnacji, koszty ogólnogospodarcze. Koszty te nie zależą od wielkości plonów. W miarę wzrostu plonów z ha, koszty jednostkowe produkcji maleją. Koszty stałe rozkładają się na więcej jednostek produkcji. Natomiast koszty zmienne, jak: koszt nawożenia mineralnego, zbioru, omłotu, transportu zależą od wielkości plonów.
Całkowite koszty
koszt jednostkowy produkcji i wyższy zysk z 1 ha uprawy. Przeprowadzając kalkulację opłacalności produkcji bierzemy pod uwagę wartość uzyskanej produkcji (liczba dt zbóż cena), wielkość kosztów produkcji na 1 ha uprawy, a różnica określa wielkość dochodu brutto lub dochodu rolniczego.<br>Całkowite koszty produkcji składają się z kosztów stałych i zmiennych. Koszty stałe to koszt: stanowiska, uprawy i pielęgnacji, koszty ogólnogospodarcze. Koszty te nie zależą od wielkości plonów. W miarę wzrostu plonów z ha, koszty jednostkowe produkcji maleją. Koszty stałe rozkładają się na więcej jednostek produkcji. Natomiast koszty zmienne, jak: koszt nawożenia mineralnego, zbioru, omłotu, transportu zależą od wielkości plonów.<br>Całkowite koszty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego