Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
epicentra głębokich trzęsień ziemi, które pod kątem 17-75&730; wchodzą pod sąsiedni kontynent, póki nie osiągną głębokości około 700 km. Na takiej głębokości skały są już na tyle plastyczne, że ich odkształcenia dokonują się bez pęknięć powodujących trzęsienia ziemi.
Wnętrze Ziemi Morfologia powierzchni Ziemi znajduje objaśnienie w budowie jej wnętrza. Kula ziemska nie jest złożona z jednorodnego stopu pierwiastków. Wręcz przeciwnie - poszczególne składające się na nią związki chemiczne tworzą odrębne rodzaje minerałów, te stanowią w różnych kombinacjach różnorakie skały, a wszystko razem jest ułożone w koncentryczne warstwy o odmiennych właściwościach.
Przy promieniu Ziemi wynoszącym 6370 km to, co jest dostępne naszemu
epicentra głębokich trzęsień ziemi, które pod kątem 17-75&730; wchodzą pod sąsiedni kontynent, póki nie osiągną głębokości około 700 km. Na takiej głębokości skały są już na tyle plastyczne, że ich odkształcenia dokonują się bez pęknięć powodujących trzęsienia ziemi.<br>Wnętrze Ziemi Morfologia powierzchni Ziemi znajduje objaśnienie w budowie jej wnętrza. Kula ziemska nie jest złożona z jednorodnego stopu pierwiastków. Wręcz przeciwnie - poszczególne składające się na nią związki chemiczne tworzą odrębne rodzaje minerałów, te stanowią w różnych kombinacjach różnorakie &lt;page nr=92&gt; skały, a wszystko razem jest ułożone w koncentryczne warstwy o odmiennych właściwościach.<br>Przy promieniu Ziemi wynoszącym 6370 km to, co jest dostępne naszemu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego