Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 40
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
z pomidorami i świeżą bazylią - 12 zł. Potraktowałem to jako rozgrzewkę, przed główną walką, lecz śledziowe banderillas nieźle wbiło mi się w skórę.
Zaprawdę, powiadam wam, że to był polski śledź-marzenie. Cierpliwie wymoczony w aromatycznej zaprawie z dodatkiem przypraw, podkreślających sos składający się ze śmietany, pieprzu i winnych jabłek. Lekko słodkawa śmietana potęgowała końcowy efekt przystawki, dla której warto było odwiedzić hacjendę "Litwor". Gdyby we wszystkich restauracjach podawano podobne dzieło, mój obiad mógłby się składać z samych tylko śledzi.
Podrażniony sprytnym atakiem banderros, pomału rozgrzewałem się walką. Z niecierpliwością oczekiwałem kolejnego ciosu.
Dostałem zupę dnia za 6 zł, która okazała
z pomidorami i świeżą bazylią - 12 zł. Potraktowałem to jako rozgrzewkę, przed główną walką, lecz śledziowe &lt;foreign&gt;banderillas&lt;/&gt; nieźle wbiło mi się w skórę.<br>Zaprawdę, powiadam wam, że to był polski śledź-marzenie. Cierpliwie wymoczony w aromatycznej zaprawie z dodatkiem przypraw, podkreślających sos składający się ze śmietany, pieprzu i winnych jabłek. Lekko słodkawa śmietana potęgowała końcowy efekt przystawki, dla której warto było odwiedzić hacjendę "Litwor". Gdyby we wszystkich restauracjach podawano podobne dzieło, mój obiad mógłby się składać z samych tylko śledzi.<br>Podrażniony sprytnym atakiem &lt;foreign&gt;banderros&lt;/&gt;, pomału rozgrzewałem się walką. Z niecierpliwością oczekiwałem kolejnego ciosu.<br>Dostałem zupę dnia za 6 zł, która okazała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego