Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
marynarskiej pogłębiają wiedzę teoretyczną, nabywają praktycznych umiejętności, hartują ciało i ducha w bezpośrednim obcowaniu z morskim żywiołem, poznają - co także jest niemniej chyba ważne- dalekie morza i lądy.
Okręty szkolne przebyły w ciągu swej służby setki tysięcy mil, odwiedziły dziesiątki portów zagranicznych. Dla ilustracji wymienię niektóre z nich, a więc: Leningrad, Rygę, Murmańsk, Archangielsk, Sewastopol, Portsmouth, Gibraltar, Casablancę, Marsylię, Palermo, Warnę, Konstancę, Durres, Split, Aleksandrię... Do kilku z tych portów okręty zachodziły po kilka nawet razy. Niemal co roku "Gryf" i "Iskra" odbywają daleki rejs ze słuchaczami WSMW na pokładzie.
O "Gryfie" pisało "Morze" przed paru miesiącami, powiemy więc parę słów
marynarskiej pogłębiają wiedzę teoretyczną, nabywają praktycznych umiejętności, hartują ciało i ducha w bezpośrednim obcowaniu z morskim żywiołem, poznają - co także jest niemniej chyba ważne- dalekie morza i lądy. <br>Okręty szkolne przebyły w ciągu swej służby setki tysięcy mil, odwiedziły dziesiątki portów zagranicznych. Dla ilustracji wymienię niektóre z nich, a więc: Leningrad, Rygę, Murmańsk, Archangielsk, Sewastopol, Portsmouth, Gibraltar, Casablancę, Marsylię, Palermo, Warnę, Konstancę, Durres, Split, Aleksandrię... Do kilku z tych portów okręty zachodziły po kilka nawet razy. Niemal co roku "Gryf" i "Iskra" odbywają daleki rejs ze słuchaczami WSMW na pokładzie. <br>O "Gryfie" pisało "Morze" przed paru miesiącami, powiemy więc parę słów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego