Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sportowiec
Nr: 51 (1570)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
nie widząc całej panoramy działalności teatru tarnowskiego! My tu działamy nieszablonowo, przyjdźcie, a zobaczycie! Na dużej scenie "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry, wystawione po bożemu, piętnaście minut później na małej scenie "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza. Sami zobaczycie, jak młodzi ludzie wchodzą w życie w różnych epokach".
Herold II: "Zaś znowu Włodzimierz Majakowski napisał "łaźnię" którą na dużej scenie gramy, ale pisał też i listy, co się wystawia jako "Trzynastego Apostoła" na scenie małej równolegle, a z tego się dowiecie, czemu autor strzelił sobie w łeb!"
Herold III: "Ludzie, tu do mnie! Ja wam proponuję "Niebieskie konie na czerwonej trawie" Michaiła Szatrowa. Rzecz
nie widząc całej panoramy działalności teatru tarnowskiego! My tu działamy nieszablonowo, przyjdźcie, a zobaczycie! Na dużej scenie "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry, wystawione po bożemu, piętnaście minut później na małej scenie "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza. Sami zobaczycie, jak młodzi ludzie wchodzą w życie w różnych epokach". <br>Herold II: "Zaś znowu Włodzimierz Majakowski napisał "łaźnię" którą na dużej scenie gramy, ale pisał też i listy, co się wystawia jako "Trzynastego Apostoła" na scenie małej równolegle, a z tego się dowiecie, czemu autor strzelił sobie w łeb!" <br>Herold III: "Ludzie, tu do mnie! Ja wam proponuję "Niebieskie konie na czerwonej trawie" Michaiła Szatrowa. Rzecz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!