Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
wierni różnych narodów i różnych religii czczą matczyną miłość Maryi.
Ożywieni nadzieją i miłością błagajmy teraz za wstawiennictwem króla św. Stefana i Najświętszej Dziewicy o ustawiczną Bożą pomoc dla tego szlachetnego narodu, dla Kościoła i dla całego świata".

15 SIERPNIA. ZAKOŃCZENIE ROKU MARYJNEGO W KOŚCIELE POWSZECHNYM

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi panny Jan Paweł II zakończył obchody Roku Maryjnego, który w Kościele powszechnym trwał od 7 czerwca ubiegłego roku. Niektóre jednak Kościoły lokalne, w tym także w naszym kraju, przesunęły tę datę najczęściej do 8 grudnia br., to jest do święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Dziewicy.
Obchody zakończenia Roku Maryjnego rozpoczęły się
wierni różnych narodów i różnych religii czczą matczyną miłość Maryi. <br>Ożywieni nadzieją i miłością błagajmy teraz za wstawiennictwem króla św. Stefana i Najświętszej Dziewicy o ustawiczną Bożą pomoc dla tego szlachetnego narodu, dla Kościoła i dla całego świata".&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;15 SIERPNIA. ZAKOŃCZENIE ROKU MARYJNEGO W KOŚCIELE POWSZECHNYM&lt;/&gt;<br><br>W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi panny Jan Paweł II zakończył obchody Roku Maryjnego, który w Kościele powszechnym trwał od 7 czerwca ubiegłego roku. Niektóre jednak Kościoły lokalne, w tym także w naszym kraju, przesunęły tę datę najczęściej do 8 grudnia br., to jest do święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Dziewicy.<br>Obchody zakończenia Roku Maryjnego rozpoczęły się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego