Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 10 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
jesteś, Cyberkobieto?

Elżbiecie Kazior, psycholog z Centrum Medycyny i Psychoterapii Altera w Katowicach, wystarczy tylko rzut oka na wizerunki Lary i Kyoko, żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie:
- One przedstawiają cechy skrajnie przeciwstawne. Lara reprezentuje siłę i dominację. Kyoko to model dziecka, choć zrobiony na kobietę dorosłą. Jak do wyborów Miss Nastolatek.
Zdaniem Elżbiety Kazior, nie należy zapominać, że na pytanie: jaka jesteś? każda z nich mogłaby odpowiedzieć: a chciałbyś, żebym jaka była?
Cyberkobieta składa się przecież z pragnień, marzeń i oczekiwań. Czyich? Komputer nie jest zdolny do dialogu. Pytając komputer - pytamy jego programistę. Usłyszymy więc odpowiedź kogoś, kto dał tej
jesteś, &lt;orig&gt;Cyberkobieto&lt;/&gt;?&lt;/&gt; <br><br>Elżbiecie Kazior, psycholog z Centrum Medycyny i Psychoterapii Altera w Katowicach, wystarczy tylko rzut oka na wizerunki Lary i Kyoko, żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie:<br>&lt;q&gt;- One przedstawiają cechy skrajnie przeciwstawne. Lara reprezentuje siłę i dominację. Kyoko to model dziecka, choć zrobiony na kobietę dorosłą. Jak do wyborów Miss Nastolatek.&lt;/&gt;<br>Zdaniem Elżbiety Kazior, nie należy zapominać, że na pytanie: jaka jesteś? każda z nich mogłaby odpowiedzieć: a chciałbyś, żebym jaka była?<br>&lt;orig&gt;Cyberkobieta&lt;/&gt; składa się przecież z pragnień, marzeń i oczekiwań. Czyich? Komputer nie jest zdolny do dialogu. Pytając komputer - pytamy jego programistę. Usłyszymy więc odpowiedź kogoś, kto dał tej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego