Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Wyłączeni z akcji abolicyjnej są młodzi, samotni, zdrowi bezrobotni. We Wrocławiu za dużo jest pracy, której nikt nie chce wykonywać. Nie uzyska odpuszczenia grzechów także pensjonariusz domu pomocy społecznej (choć w tym wypadku miało odbywać się to automatycznie), który wszystkie otrzymywane pieniądze przeznacza na alkoholowe przyjęcia.

Bogatym się nie podoba

- Najwięcej wątpliwości wobec tej akcji mieli bogaci. Twierdzili, że to tylko zdemoralizuje ludzi - mówi Zdrojewski. - Ci, którzy mają pracę, dobrze zarabiają, mają gdzie mieszkać. Potwierdziła się prawda, że bogaty biednego nie zrozumie.
Zupełnie inaczej reagowali ci, którzy płacą czynsz, ale kosztem ogromnych wyrzeczeń.
- Oni jeszcze płacą, ale cały czas żyją w
Wyłączeni z akcji abolicyjnej są młodzi, samotni, zdrowi bezrobotni. We Wrocławiu za dużo jest pracy, której nikt nie chce wykonywać. Nie uzyska odpuszczenia grzechów także pensjonariusz domu pomocy społecznej (choć w tym wypadku miało odbywać się to automatycznie), który wszystkie otrzymywane pieniądze przeznacza na alkoholowe przyjęcia.<br><br>&lt;tit&gt;Bogatym się nie podoba&lt;/&gt;<br><br>- Najwięcej wątpliwości wobec tej akcji mieli bogaci. Twierdzili, że to tylko zdemoralizuje ludzi - mówi Zdrojewski. - Ci, którzy mają pracę, dobrze zarabiają, mają gdzie mieszkać. Potwierdziła się prawda, że bogaty biednego nie zrozumie.<br>Zupełnie inaczej reagowali ci, którzy płacą czynsz, ale kosztem ogromnych wyrzeczeń.<br>- Oni jeszcze płacą, ale cały czas żyją w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego