Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
jest przede wszystkim za duży - powiedziała pani Wacusiowa. - Potrzebujemy czegoś o wymiarach sześćdziesiąt na czterdzieści. Gdyby taki Miró miał dużo białego przy brzegach, można by wprawdzie obciąć, ale wolałabym coś od razu odpowiedniego. Poza tym po co kupować oryginał, skoro kopia wygląda lepiej, jest trwalsza, nowsza, a efekt ten sam.
- Naturalnie - zgodziła się pani Roszko - kiedy szukaliśmy jakiegoś obrazka do sypialni, ja też od razu pomyślałam o kopii. Nawet powiedziałam do męża: tylko kopia!
- A poza tym Miró sześćdziesiąt na czterdzieści nie powinien kosztować więcej niż dwieście złotych - kończyła myśl pani Wacusiowa.
- No wiesz! Tyle pieniędzy! Przecież umówiliśmy się, że nie
jest przede wszystkim za duży - powiedziała pani Wacusiowa. - Potrzebujemy czegoś o wymiarach sześćdziesiąt na czterdzieści. Gdyby taki Miró miał dużo białego przy brzegach, można by wprawdzie obciąć, ale wolałabym coś od razu odpowiedniego. Poza tym po co kupować oryginał, skoro kopia wygląda lepiej, jest trwalsza, nowsza, a efekt ten sam.<br>- Naturalnie - zgodziła się pani Roszko - kiedy szukaliśmy jakiegoś obrazka do sypialni, ja też od razu pomyślałam o kopii. Nawet powiedziałam do męża: tylko kopia!<br>- A poza tym Miró sześćdziesiąt na czterdzieści nie powinien kosztować więcej niż dwieście złotych - kończyła myśl pani Wacusiowa.<br>- No wiesz! Tyle pieniędzy! Przecież umówiliśmy się, że nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego