Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 29.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się bronić. Twierdził, że "zamach" na jego firmę to przygotowanie gruntu dla prywatyzacji PZU. Rozdawał ciosy na prawo i lewo, oskarżając kolejnych urzędników o udział w spiskach przeciwko niemu. Był pewien, że dzięki immunitetowi parlamentarnemu nie grozi mu aresztowanie.

1240 dni za kratami

Wiosną 1993 roku Baranowski stracił jednak immunitet. Niespodziewanie w Polsce doszło bowiem do kryzysu politycznego. Prezydent Wałęsa rozwiązał parlament i z dniem 1 czerwca wygasły mandaty, a tym samym immunitety wszystkich parlamentarzystów. Tego samego dnia Baranowski stawia się na wezwanie w prokuraturze, po którym już nie wychodzi. Areszt opuścił po 1240 dniach, w 1996 roku.
Tuż po aresztowaniu
się bronić. Twierdził, że "zamach" na jego firmę to przygotowanie gruntu dla prywatyzacji PZU. Rozdawał ciosy na prawo i lewo, oskarżając kolejnych urzędników o udział w spiskach przeciwko niemu. Był pewien, że dzięki immunitetowi parlamentarnemu nie grozi mu aresztowanie. <br><br>&lt;tit&gt;1240 dni za kratami&lt;/&gt;<br><br>Wiosną 1993 roku Baranowski stracił jednak immunitet. Niespodziewanie w Polsce doszło bowiem do kryzysu politycznego. Prezydent Wałęsa rozwiązał parlament i z dniem 1 czerwca wygasły mandaty, a tym samym immunitety wszystkich parlamentarzystów. Tego samego dnia Baranowski stawia się na wezwanie w prokuraturze, po którym już nie wychodzi. Areszt opuścił po 1240 dniach, w 1996 roku. <br>Tuż po aresztowaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego