Typ tekstu: Książka
Autor: Sarzyński Piotr
Tytuł: Przezwodnik po rynku malarstwa 2
Rok: 1999
myśl zasady "mały zysk, ale duży przerób". Obfity z reguły dorobek podrabianych artystów utrudnia identyfikację pracy. Obrazy te rzadko trafiają do domów aukcyjnych, ale "bezpiecznie" lądują w niedużych antykwariatach, gdzie czekają na niezorientowanego kupca.
Falsyfikaty jakich malarzy najczęściej pojawiają się w sprzedaży? Prawdziwym rynkowym kataklizmem jest podrabianie Mai Berezowskiej i Nikifora Krynickiego. Kto wie, czy w obiegu (i na ścianach) nie ma dziś więcej falsyfikatów aniżeli prac oryginalnych. W przypadku Berezowskiej należy przede wszystkim uważać na tzw. herbatkę, albowiem to za jej pomocą fałszerze sztucznie postarzają papier, przydając mu żółtego, wyblakłego koloru.
Na fali dużego w ostatnim dziesięcioleciu zainteresowania kupujących szkołą
myśl zasady "mały zysk, ale duży przerób". Obfity z reguły dorobek podrabianych artystów utrudnia identyfikację pracy. Obrazy te rzadko trafiają do domów aukcyjnych, ale "bezpiecznie" lądują w niedużych antykwariatach, gdzie czekają na niezorientowanego kupca.<br>Falsyfikaty jakich malarzy najczęściej pojawiają się w sprzedaży? Prawdziwym rynkowym kataklizmem jest podrabianie Mai Berezowskiej i Nikifora Krynickiego. Kto wie, czy w obiegu (i na ścianach) nie ma dziś więcej falsyfikatów aniżeli prac oryginalnych. W przypadku Berezowskiej należy przede wszystkim uważać na tzw. herbatkę, albowiem to za jej pomocą fałszerze sztucznie postarzają papier, przydając mu żółtego, wyblakłego koloru.<br>Na fali dużego w ostatnim dziesięcioleciu zainteresowania kupujących szkołą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego