Typ tekstu: Prasa
Autor: Łotysz Stanisław
Tytuł: Brukowiec Ochlański
Miejsce wydania: Ochla
Rok: 2003
13' 60E , szerokość 51° 46' 60N, wysokość nad poziomem morza 120 m.

Naczelny, po konsultacji z kolegium redakcyjnym w składzie: Żywiec, Lech i Tyskie uznał co następuje:
1. Zażądać zmiany nazwy rzeczonej wsi, gdyż jedynie w przypadku naszej Ochli nazwa ta jest słuszna, i tylko my licujemy z zaszczytnym mianem Ochlapusa.
2. Ewentualnie zgadzamy się na dodanie do nazwy słowa "Wielkopolska", co jak raz pasuje.
3. Wprawdzie nie domagamy się wymazania nazw wiochy z map i atlasów, bo i tak jest słusznie w nich nieobecna. Żądamy tylko utrzymania tego stanu rzeczy.
11.08.2001

Wszystkie drogi prowadzą do...
Ochla to nie
13' 60E , szerokość 51° 46' 60N, wysokość nad poziomem morza 120 m. <br><br>Naczelny, po konsultacji z kolegium redakcyjnym w składzie: Żywiec, Lech i Tyskie uznał co następuje: <br>1. Zażądać zmiany nazwy rzeczonej wsi, gdyż jedynie w przypadku naszej Ochli nazwa ta jest słuszna, i tylko my licujemy z zaszczytnym mianem &lt;orig&gt;Ochlapusa&lt;/&gt;.<br>2. Ewentualnie zgadzamy się na dodanie do nazwy słowa "Wielkopolska", co jak raz pasuje.<br>3. Wprawdzie nie domagamy się wymazania nazw wiochy z map i atlasów, bo i tak jest słusznie w nich nieobecna. Żądamy tylko utrzymania tego stanu rzeczy. <br>11.08.2001&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Wszystkie drogi prowadzą do...&lt;/&gt;<br>Ochla to nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego