Typ tekstu: Książka
Autor: Cegielski Max
Tytuł: Masala
Rok: 2002
tyle, że Tiruvanamalai to małe, lokalne śiwaickie centrum pielgrzymkowe.
Od razu poszedł do świątyni. Wielki kwadrat w samym środku miasta rozłożonego u podnóża świętej góry Anamalai. Wchodzi przez bramę w głównym gopuramie od strony placu targowego, który wypełniony jest sprzedawcami rzeczy potrzebnych do odprawienia pudźy. Orzechy kokosowe do dziękczynnego rozbicia. Odpowiednik kamfory w białych bryłkach do zapalenia płomyka przed posągiem. Czerwony barwnik do namaszczenia jego i siebie.
U wejścia pali się wieczny płomień. Każdy podchodzi i bierze go symbolicznie w dłonie, potem przytyka je do czoła. Gesty takie same jak w Mayapur, choć to świątynia śiwaicka.
Wchodzi na pierwszy wielki dziedziniec
tyle, że Tiruvanamalai to małe, lokalne śiwaickie centrum pielgrzymkowe. <br>Od razu poszedł do świątyni. Wielki kwadrat w samym środku miasta rozłożonego u podnóża świętej góry Anamalai. Wchodzi przez bramę w głównym gopuramie od strony placu targowego, który wypełniony jest sprzedawcami rzeczy potrzebnych do odprawienia &lt;orig&gt;pudźy&lt;/&gt;. Orzechy kokosowe do dziękczynnego rozbicia. Odpowiednik kamfory w białych bryłkach do zapalenia płomyka przed posągiem. Czerwony barwnik do namaszczenia jego i siebie.<br>U wejścia pali się wieczny płomień. Każdy podchodzi i bierze go symbolicznie w dłonie, potem przytyka je do czoła. Gesty takie same jak w Mayapur, choć to świątynia śiwaicka. <br>Wchodzi na pierwszy wielki dziedziniec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego