Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
w "PWL" nr 8 z 1995 r., s. 27). Wnikliwa ocena tego problemu w każdych ćwiczeniach oraz właściwe określenie strat, pozwoli efektywnie wpływać na szkolenie dowódców i uwrażliwienie na tę problematykę.

Uprzedzenie o przelotach własnego lotnictwa

realizuje się przez wcześniejsze przekazanie informacji zapewniającej warunki bezpiecznego przelotu nad ugrupowaniem własnych wojsk. Optymalne warunki obiegu informacji o działalności własnego lotnictwa osiąga się w wyniku bezpośrednich funkcjonalnych i informacyjnych sprzężeń stanowisk (punktów) dowodzenia wojsk lądowych i sił powietrznych. Schemat uprzedzania o przelotach własnego lotnictwa pokazano na rysunku (zob. rysunek).
Zasadniczymi organami dowodzenia, odpowiedzialnymi za doprowadzenie do walczących wojsk sygnałów o przelocie samolotów i śmigłowców
w "PWL" nr 8 z 1995 r., s. 27). Wnikliwa ocena tego problemu w każdych ćwiczeniach oraz właściwe określenie strat, pozwoli efektywnie wpływać na szkolenie dowódców i uwrażliwienie na tę problematykę.<br><br>&lt;tit&gt;Uprzedzenie o przelotach własnego lotnictwa&lt;/&gt;<br><br>realizuje się przez wcześniejsze przekazanie informacji zapewniającej warunki bezpiecznego przelotu nad ugrupowaniem własnych wojsk. Optymalne warunki obiegu informacji o działalności własnego lotnictwa osiąga się w wyniku bezpośrednich funkcjonalnych i informacyjnych sprzężeń stanowisk (punktów) dowodzenia wojsk lądowych i sił powietrznych. Schemat uprzedzania o przelotach własnego lotnictwa pokazano na rysunku (zob. rysunek).<br>Zasadniczymi organami dowodzenia, odpowiedzialnymi za doprowadzenie do walczących wojsk sygnałów o przelocie samolotów i śmigłowców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!