Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Polskę pod koniec komunizmu. Jerzy Urban powiedział mi wtedy: Wiem, co pan myśli, ale mamy tu w Polsce wybór taki - albo Marks, albo Matka Boska Częstochowska. To była alternatywa fałszywa. Podobnie jest na Bliskim Wschodzie i w ogóle na świecie po 11 września.

Czy pańska książka "Occidentalism" jest odpowiedzią na "Orientalizm" Edwarda Saida czy antymuzułmańskie pamflety Oriany Fallaci?

Pomysł powstał przed atakami 11 września. Razem z Ianem Burumą, dziennikarzem i pisarzem, znawcą Japonii, łaziliśmy po cmentarzu Highgate w Londynie, gdzie pochowano Karola Marksa. Rozmawialiśmy o biografii Marksa napisanej przez Isaiaha Berlina. Zeszło na to, jak Żydzi z Europy Wschodniej, pokolenie moich
Polskę pod koniec komunizmu. Jerzy Urban powiedział mi wtedy: Wiem, co pan myśli, ale mamy tu w Polsce wybór taki - albo Marks, albo Matka Boska Częstochowska. To była alternatywa fałszywa. Podobnie jest na Bliskim Wschodzie i w ogóle na świecie po 11 września.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Czy pańska książka "Occidentalism" jest odpowiedzią na "Orientalizm" Edwarda Saida czy antymuzułmańskie pamflety Oriany Fallaci? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;Pomysł powstał przed atakami 11 września. Razem z Ianem Burumą, dziennikarzem i pisarzem, znawcą Japonii, łaziliśmy po cmentarzu Highgate w Londynie, gdzie pochowano Karola Marksa. Rozmawialiśmy o biografii Marksa napisanej przez Isaiaha Berlina. Zeszło na to, jak Żydzi z Europy Wschodniej, pokolenie moich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!