Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ABC Nowiny Codzienne
Nr: 133
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1935
spowodu zgonu marszałka Piłsudskiego. Na wstępie zebrania prezes P. A. L. Wacław Sieroszewski wygłosił przemówienie, poświęcone pamięci marsz. Piłsudskiego.
Przemówienia tego wysłuchali członkowie P. A. L. w pozycji stojącej.
Polska Akademja Literatury weźmie udział w pogrzebie w pełnym składzie prezydjum, które poniesie za trumną insygnia P. A. L. , ofiarowane przez PAL w r. 1933 marsz. Piłsudskiemu, jako swemu protektorowi.
W czasie zebrania wysłano depesze: do pani marszałkowej Piłsudskiej, do p. Prezydenta Rzeczypospolitej i do p. prezesa rady ministrów. Pozatem wystosowano odezwę do pisarzy.
Pozatem postanowiła Polska Akademja Literatury urządzić w najbliższym czasie uroczyste zebranie publiczne, na którem prezes Wacław Sieroszewski wygłosi
spowodu zgonu marszałka Piłsudskiego. Na wstępie zebrania prezes P. A. L. Wacław Sieroszewski wygłosił przemówienie, poświęcone pamięci marsz. Piłsudskiego.<br>Przemówienia tego wysłuchali członkowie P. A. L. w pozycji stojącej.<br>Polska Akademja Literatury weźmie udział w pogrzebie w pełnym składzie prezydjum, które poniesie za trumną insygnia P. A. L. , ofiarowane przez PAL w r. 1933 marsz. Piłsudskiemu, jako swemu protektorowi.<br>W czasie zebrania wysłano depesze: do pani marszałkowej Piłsudskiej, do p. Prezydenta Rzeczypospolitej i do p. prezesa rady ministrów. Pozatem wystosowano odezwę do pisarzy.<br>Pozatem postanowiła Polska Akademja Literatury urządzić w najbliższym czasie uroczyste zebranie publiczne, na którem prezes Wacław Sieroszewski wygłosi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!