Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
zagadnieniami humanizacji techniki.
Kierownicy zakładów i wydziałów, inżynierowie, mistrzowie i brygadziści oczekują pomocy w dziedzinie wychowania i kształtowania właściwych postaw. Ogromna rola w niesieniu tej pomocy w zakresie podnoszenia wśród załóg świadomej, wszechstronnej dyscypliny pracy i aktywności zawodowej przypada radom zakładowym i instancjom związkowym.
Dr med. Arwid HANSEN

CZY TYLKO PAŃSZCZYZNA?
CO ROKU w Polsce organizuje się kilkadziesiąt tysięcy różnego typu "kursokonferencji" i kursów doszkalających. Uczestniczy w nich olbrzymia rzesza pracowników. Dla wielu szkolenie to jest prawdziwym dobrodziejstwem, ale często spotykamy się ze stwierdzeniem, że udział w szkoleniu to... odrabianie pańszczyzny.
TRADYCYJNA koncepcja "powołania" każdego człowieka do określonej pracy i do
zagadnieniami humanizacji techniki.<br>Kierownicy zakładów i wydziałów, inżynierowie, mistrzowie i brygadziści oczekują pomocy w dziedzinie wychowania i kształtowania właściwych postaw. Ogromna rola w niesieniu tej pomocy w zakresie podnoszenia wśród załóg świadomej, wszechstronnej dyscypliny pracy i aktywności zawodowej przypada radom zakładowym i instancjom związkowym.<br>&lt;au&gt;Dr med. Arwid HANSEN&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;CZY TYLKO PAŃSZCZYZNA?&lt;/&gt;<br>CO ROKU w Polsce organizuje się kilkadziesiąt tysięcy różnego typu "kursokonferencji" i kursów doszkalających. Uczestniczy w nich olbrzymia rzesza pracowników. Dla wielu szkolenie to jest prawdziwym dobrodziejstwem, ale często spotykamy się ze stwierdzeniem, że udział w szkoleniu to... odrabianie pańszczyzny.<br>TRADYCYJNA koncepcja "powołania" każdego człowieka do określonej pracy i do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego