Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
zabezpieczą kopalnie i uchronią je przed szkodą.
Polecając wszystkich diecezjan, a szczególnie strajkujących górników opiece Bożej przez wstawiennictwo Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, udzielam biskupiego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Szczęść Boże!
DAMIAN ZIMOŃ
biskup katowicki
Katowice, dnia 20 sierpnia 1988 r.

strona 2


ZE STOLICY PIOTROWEJ

14 SIERPNIA. ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM. 950. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. STEFANA, KRÓLA WĘGIER

W południe, jak zwykle w niedzielę, Ojciec św. spotkał się w Caste1 Gandolfo z wiernymi na wspólnej modlitwie Anioł Pański. W rozważaniu poprzedzającym modlitwę nawiązał do historii duchowych związków narodu węgierskiego z Matką Bożą.
"W duchowych pielgrzymkach
zabezpieczą kopalnie i uchronią je przed szkodą.<br>Polecając wszystkich diecezjan, a szczególnie strajkujących górników opiece Bożej przez wstawiennictwo Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, udzielam biskupiego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Szczęść Boże!<br>&lt;au&gt; DAMIAN ZIMOŃ <br>biskup katowicki <br> Katowice, dnia 20 sierpnia 1988 r. &lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>strona 2<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt; ZE STOLICY PIOTROWEJ &lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;14 SIERPNIA. ANIOŁ PAŃSKI Z PAPIEŻEM. 950. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. STEFANA, KRÓLA WĘGIER&lt;/&gt;<br><br>W południe, jak zwykle w niedzielę, Ojciec św. spotkał się w Caste1 Gandolfo z wiernymi na wspólnej modlitwie Anioł Pański. W rozważaniu poprzedzającym modlitwę nawiązał do historii duchowych związków narodu węgierskiego z Matką Bożą.<br>&lt;q&gt;"W duchowych pielgrzymkach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego