Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
Samuela Zborowskiego. W narracji przywołuje także utwory poetyckie Kochanowskiego, które sugestywniej oddają np. dramatyczne przeżycia poety po śmierci Urszulki, lub dopełniają jego biografię. Zróżnicowaną formę podawczą uzyskuje Hoffmanowa różnymi metodami. Do narracji trzecioosobowej wprowadza np. monolog, dialog, teksty poetyckie i uwagi odautorskie.
Warto pamiętać, że Tańska przez całe życie pisała Pamiętnik (1818-1845), który może stanowić znakomite źródło wiedzy o jej twórczości i jest cennym przewodnikiem po epoce. Pod koniec życia napisała krótką Encyklopedię doręczną, zbiór przypadkowych, alfabetycznie zebranych haseł, którą wydano pośmiertnie w zbiorowej edycji.
Koleje losu i życia Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej są dość typowe dla wielu pisarzy i poetów
Samuela Zborowskiego. W narracji przywołuje także utwory poetyckie Kochanowskiego, które sugestywniej oddają np. dramatyczne przeżycia poety po śmierci Urszulki, lub dopełniają jego biografię. Zróżnicowaną formę podawczą uzyskuje Hoffmanowa różnymi metodami. Do narracji trzecioosobowej wprowadza np. monolog, dialog, teksty poetyckie i uwagi odautorskie.<br> Warto pamiętać, że Tańska przez całe życie pisała Pamiętnik (1818-1845), który może stanowić znakomite źródło wiedzy o jej twórczości i jest cennym przewodnikiem po epoce. Pod koniec życia napisała krótką Encyklopedię doręczną, zbiór przypadkowych, alfabetycznie zebranych haseł, którą wydano pośmiertnie w zbiorowej edycji.<br> Koleje losu i życia Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej są dość typowe dla wielu pisarzy i poetów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego