Typ tekstu: Książka
Autor: Kępiński Antoni
Tytuł: Melancholia
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1974
się uczucia człowieka. Sytuacja wymaga bowiem wówczas niejednokrotnie zmiany postaw uczuciowych, metod postępowania, stworzenia nowych form interakcji z otoczeniem, a to wymaga skoncentrowania się na własnej osobie.
Różnego rodzaju sytuacje mogą doprowadzić do skupienia się na sobie. Przejściowo taki stan jest nieraz konieczny, gdyż człowiek wciąż wymaga korekcji i samokontroli. Patologia zaczyna się wówczas, gdy ulega on utrwaleniu. Uczucia, zamiast kierować się na zewnątrz, kumulują się wtedy coraz bardziej na własnej osobie. Postawa introspektywna zmienia się w postawę narcystyczną. Na tym zawsze cierpi obiektywność introspekcji. I autoportret przestaje spełniać zasadniczą rolę układu samokontroli.

Poczucie winy
Jak wspomniano, układ samokontroli działa na
się uczucia człowieka. Sytuacja wymaga bowiem wówczas niejednokrotnie zmiany postaw uczuciowych, metod postępowania, stworzenia nowych form interakcji z otoczeniem, a to wymaga skoncentrowania się na własnej osobie.<br>Różnego rodzaju sytuacje mogą doprowadzić do skupienia się na sobie. Przejściowo taki stan jest nieraz konieczny, gdyż człowiek wciąż wymaga korekcji i samokontroli. Patologia zaczyna się wówczas, gdy ulega on utrwaleniu. Uczucia, zamiast kierować się na zewnątrz, kumulują się wtedy coraz bardziej na własnej osobie. Postawa introspektywna zmienia się w postawę narcystyczną. Na tym zawsze cierpi obiektywność introspekcji. I autoportret przestaje spełniać zasadniczą rolę układu samokontroli.<br><br>&lt;tit&gt;Poczucie winy&lt;/&gt;<br>Jak wspomniano, układ samokontroli działa na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego