Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
płacić kartami płatniczymi już w 1968 roku. Wtedy to "Orbis" podpisał umowę na akceptację kart Diners Club International. W ślad za Orbisem poszły również Polskie Linie Lotnicze LOT. W obu przypadkach zainstalowanie terminali wynikało z konieczności obsługi zagranicznych klientów.
Tak naprawdę w naszym kraju karty pojawiły się w 1990 r. Pierwsze terminale zostały zainstalowane przez banki PKO BP oraz Pekao SA.

Bez sieci

Na początku lat 90. krajowe banki instalowały bankomaty pracujące w trybie stand-alone (czyli niepodłączone do sieci, pracujące samodzielnie) i przystosowane wyłącznie do używania kart konkretnego banku.
Przykładem tego typu karty jest wycofywana obecnie z obiegu karta PKO
płacić kartami płatniczymi już w 1968 roku. Wtedy to "Orbis" podpisał umowę na akceptację kart Diners Club International. W ślad za Orbisem poszły również Polskie Linie Lotnicze LOT. W obu przypadkach zainstalowanie terminali wynikało z konieczności obsługi zagranicznych klientów.<br>Tak naprawdę w naszym kraju karty pojawiły się w 1990 r. Pierwsze terminale zostały zainstalowane przez banki PKO BP oraz Pekao SA.<br><br>&lt;tit&gt;Bez sieci&lt;/&gt;<br><br>Na początku lat 90. krajowe banki instalowały bankomaty pracujące w trybie &lt;foreign&gt;stand-alone&lt;/&gt; (czyli niepodłączone do sieci, pracujące samodzielnie) i przystosowane wyłącznie do używania kart konkretnego banku.<br>Przykładem tego typu karty jest wycofywana obecnie z obiegu karta PKO
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego