Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy religijne
Rok: 1999
przy Grobie Pańskim - wszystkie części.

Droga Krzyżowa
Przy drogach i kościołach zaczęto w średniowieczu umieszczać w obrazach lub figurach stacje nawiązujące do drogi, którą przebył Pan Jezus, z krzyżem na ramionach, ulicami Jerozolimy na Golgotę. Stacji było 14 i nazywano je "drogą krzyżową". Przedstawiały one m.in.: pojmanie, sąd przed Piłatem, skazanie, ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Najnowsze Drogi Krzyżowe zawierają piętnastą stację zmartwychwstanie.
Nabożeństwo to polega na przechodzeniu od stacji do stacji, rozpamiętywaniu męki Jezusa i odmawianiu stosownych modlitw.

Koncerty Pasyjne
14 marca o godz. 19.45
Pieśni Wielkopostne"
Wieczór modlitewny prowadzony przez Antoninę Krzysztoń, połączony ze zbiórką pieniędzy na
przy Grobie Pańskim - wszystkie części.<br><br>&lt;tit&gt;Droga Krzyżowa&lt;/&gt;<br>Przy drogach i kościołach zaczęto w średniowieczu umieszczać w obrazach lub figurach stacje nawiązujące do drogi, którą przebył Pan Jezus, z krzyżem na ramionach, ulicami Jerozolimy na Golgotę. Stacji było 14 i nazywano je "drogą krzyżową". Przedstawiały one m.in.: pojmanie, sąd przed Piłatem, skazanie, ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Najnowsze Drogi Krzyżowe zawierają piętnastą stację zmartwychwstanie.<br>Nabożeństwo to polega na przechodzeniu od stacji do stacji, rozpamiętywaniu męki Jezusa i odmawianiu stosownych modlitw.<br><br>&lt;tit&gt;Koncerty Pasyjne&lt;/&gt;<br>14 marca o godz. 19.45<br>Pieśni Wielkopostne"<br>Wieczór modlitewny prowadzony przez Antoninę Krzysztoń, połączony ze zbiórką pieniędzy na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego