Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 31.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
prowadzonych kilkadziesiąt dużych śledztw. Kolejną aferę w zakładach pracy chronionej ujawnili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Od firmy do firmy

Wiesław M. przez trzy ostatnie lata figurował na liście stu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".
Pod koniec ub.r. zainteresowali się nim olsztyńscy policjanci. Podejrzenia wzbudziły zakłady pracy chronionej, którym urzędy skarbowe zwracały VAT, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznawał subwencje. - Zastanowiło nas to, że VAT i subwencje dostawały zakłady pracy chronionej, których część powiązana była z tą samą osobą - Wiesławem M. - mówi prowadzący sprawę.
Funkcjonariusze wzięli pod lupę operacje firm. - Wyglądało na to
prowadzonych kilkadziesiąt dużych śledztw. Kolejną aferę w zakładach pracy chronionej ujawnili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. <br><br>&lt;tit&gt;Od firmy do firmy&lt;/&gt;<br><br>Wiesław M. przez trzy ostatnie lata figurował na liście stu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".<br>Pod koniec ub.r. zainteresowali się nim olsztyńscy policjanci. Podejrzenia wzbudziły zakłady pracy chronionej, którym urzędy skarbowe zwracały VAT, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznawał subwencje. - Zastanowiło nas to, że VAT i subwencje dostawały zakłady pracy chronionej, których część powiązana była z tą samą osobą - Wiesławem M. - mówi prowadzący sprawę. <br>Funkcjonariusze wzięli pod lupę operacje firm. - Wyglądało na to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego