Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1954
rzucają wszystko i zasypiają nad swymi zajęciami, skutkiem czego wybuchło już kilka pożarów, jedno dziecko wyleciało przez okno, a w pewnym mieszkaniu woda z odkręcanego kranu zalała dwa pokoje z kuchnią i wygodami.
W niedzielę już od wczesnych godzin popołudniowych spotkać można na ulicach karetki pogotowia, wożące zaatakowanych nerwowo mieszkańców.
Poufne wieści głoszą, że przewidziana jest masowa akcja przesiedleńcza do innych dzielnic, zorganizowana pod hasłem: "Byle dalej!".
Niestety ciągle jeszcze niektóre obszary Wielkiej Warszawy: Śródmieście, Międzylesie, Mariensztat i inne, jęczą pod jarzmem czarnych skrzynek megafonów, zawieszonych na słupach.
Toteż gdy trzy dni temu na ulicy Wareckiej blady synek zapytał bladego ojca
rzucają wszystko i zasypiają nad swymi zajęciami, skutkiem czego wybuchło już kilka pożarów, jedno dziecko wyleciało przez okno, a w pewnym mieszkaniu woda z odkręcanego kranu zalała dwa pokoje z kuchnią i wygodami. <br>W niedzielę już od wczesnych godzin popołudniowych spotkać można na ulicach karetki pogotowia, wożące zaatakowanych nerwowo mieszkańców. <br>Poufne wieści głoszą, że przewidziana jest masowa akcja przesiedleńcza do innych dzielnic, zorganizowana pod hasłem: "Byle dalej!". <br>Niestety ciągle jeszcze niektóre obszary Wielkiej Warszawy: Śródmieście, Międzylesie, Mariensztat i inne, jęczą pod jarzmem czarnych skrzynek megafonów, zawieszonych na słupach. <br>Toteż gdy trzy dni temu na ulicy Wareckiej blady synek zapytał bladego ojca
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!