Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
przemawia bardziej dramatyzm pojedynczego przypadku niźli sucha informacja statystyczna o kilku tysiącach osób, które umierają corocznie na własne życzenie.

Dzieci i młodzieży jest w tej statystyce mniej niż ludzi dorosłych i dojrzałych. Rozpatrując rzecz samą w kategoriach statystycznych dochodzimy do wniosku, że śmierć samobójcza czternasto- szesnastolatka jest zjawiskiem wyjątkowo rzadkim. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest, w przybliżeniu, jak 1:100. Nie upoważnia to oczywiście do bagatelizowania zagrożenia tym fenomenem. Śmierć samobójcza dzieci i młodzieży jest przedmiotem dalszej analizy. Poprzedzam ją jednak charakterystycznymi dla tej populacji nieudanymi zamachami samobójczymi.

PRÓBY SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

W dotychczasowych rozważaniach pominięto próby samobójcze, jako zagadnienie oddzielne
przemawia bardziej dramatyzm pojedynczego przypadku niźli sucha informacja statystyczna o kilku tysiącach osób, które umierają corocznie na własne życzenie.<br><br>Dzieci i młodzieży jest w tej statystyce mniej niż ludzi dorosłych i dojrzałych. Rozpatrując rzecz samą w kategoriach statystycznych dochodzimy do wniosku, że śmierć samobójcza czternasto- szesnastolatka jest zjawiskiem wyjątkowo rzadkim. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest, w przybliżeniu, jak 1:100. Nie upoważnia to oczywiście do bagatelizowania zagrożenia tym fenomenem. Śmierć samobójcza dzieci i młodzieży jest przedmiotem dalszej analizy. Poprzedzam ją jednak charakterystycznymi dla tej populacji nieudanymi zamachami samobójczymi.<br><br>&lt;tit&gt; PRÓBY SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY&lt;/&gt;<br><br>W dotychczasowych rozważaniach pominięto próby samobójcze, jako zagadnienie oddzielne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego