Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
zespół z dalmierzem i ustawiony na stałe na czterokołowym podwoziu, stanowiąc w ten sposób samodzielną jednostkę transportową. Przygotowanie do strzelania wymaga tylko zdjęcia pokrowców i osadzania podwozia na ziemi, podobnie jak to ma miejsce przy przeciwlotniczym dziale 40 mm. Ponadto był ulepszony w myśl naszych dezyderatów oraz własnych koncepcji OPL. Produkować tego aparatu nie możemy, bowiem nie posiadamy licencji oraz rysunków"212.
Prototypowy egzemplarz tego przyrządu zamówiono w firmie OPL, jednak do wybuchu wojny nie został dostarczony do PZO.
Brak cen na uzgodnione do wyprodukowania w latach 1940-1941 przyrządy uniemożliwia określenie wartości dostaw w tym okresie.
Biorąc pod uwagę asortyment
zespół z dalmierzem i ustawiony na stałe na czterokołowym podwoziu, stanowiąc w ten sposób samodzielną jednostkę transportową. Przygotowanie do strzelania wymaga tylko zdjęcia pokrowców i osadzania podwozia na ziemi, podobnie jak to ma miejsce przy przeciwlotniczym dziale 40 mm. Ponadto był ulepszony w myśl naszych dezyderatów oraz własnych koncepcji OPL. Produkować tego aparatu nie możemy, bowiem nie posiadamy licencji oraz rysunków"&lt;/&gt;212.<br>Prototypowy egzemplarz tego przyrządu zamówiono w firmie OPL, jednak do wybuchu wojny nie został dostarczony do PZO.<br>Brak cen na uzgodnione do wyprodukowania w latach 1940-1941 przyrządy uniemożliwia określenie wartości dostaw w tym okresie.<br>Biorąc pod uwagę asortyment
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego