Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy ekonomiczne
Rok: 2004
o globalizację
Alterglobaliści często spotykają się z pytaniami podobnymi do tego: "Dlaczego sprzeciwiacie się globalizacji? Przecież inwestycje zagraniczne zwiększają dobrobyt zapewniając nowe miejsca pracy, a zwiększony handel międzynarodowy jest szansą dla polskich producentów".
Niestety rzeczywistość wygląda troszkę inaczej niż w podręcznikach liberalizmu. Kluczową kwestią jest BRAK globalizacji rynków bogatych krajów. Protekcjonizm UE na rynku rolnym, a USA na rynku stali stanowi pogwałcenie zasad wolnego handlu. Kraje mniej wpływowe nie mogą sobie pozwolić a podobny protekcjonizm bez narażania się na sankcje gospodarcze. USA i UE jednak mogą stosować protekcjonizm bez przeszkód.
Inwestorzy zagraniczni, jak supermarkety, nie są uczciwą konkurencją wobec polskich sieci
o globalizację&lt;/&gt;<br>Alterglobaliści często spotykają się z pytaniami podobnymi do tego: "Dlaczego sprzeciwiacie się globalizacji? Przecież inwestycje zagraniczne zwiększają dobrobyt zapewniając nowe miejsca pracy, a zwiększony handel międzynarodowy jest szansą dla polskich producentów".<br>Niestety rzeczywistość wygląda troszkę inaczej niż w podręcznikach liberalizmu. Kluczową kwestią jest BRAK globalizacji rynków bogatych krajów. Protekcjonizm UE na rynku rolnym, a USA na rynku stali stanowi pogwałcenie zasad wolnego handlu. Kraje mniej wpływowe nie mogą sobie pozwolić a podobny protekcjonizm bez narażania się na sankcje gospodarcze. USA i UE jednak mogą stosować protekcjonizm bez przeszkód.<br>Inwestorzy zagraniczni, jak supermarkety, nie są uczciwą konkurencją wobec polskich sieci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego