Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
które wypadło nie po jego myśli, rzucił w furii skórzaną teczką w marmurowy filar pałacu Montecitorio. "Ale filar siedziby Izby Deputowanych też się nie ugiął" - napisała po tym incydencie jedna z rzymskich gazet.

Było to w kilka dni po tym, jak koalicja Berlusconiego "Biegun Wolności" przegrała drugą turę wyborów administracyjnych. Przeciwnicy, nowo powstała koalicja centrolewicowa - Demokratyczna Partia Lewicy (DPL - eks-reformatorzy komunistyczni), byłe centrum i lewica chadecka, Liga Północna i Zieloni - zdobyła w obu turach na przełomie kwietnia i maja prawie wszystkie stanowiska w radach miejskich i prowincjonalnych oraz wygrała w głosowaniu do lokalnych rządów dziewięciu spośród piętnastu regionów kraju.

W
które wypadło nie po jego myśli, rzucił w furii skórzaną teczką w marmurowy filar pałacu Montecitorio. "Ale filar siedziby Izby Deputowanych też się nie ugiął" - napisała po tym incydencie jedna z rzymskich gazet.<br><br>Było to w kilka dni po tym, jak koalicja Berlusconiego "Biegun Wolności" przegrała drugą turę wyborów administracyjnych. Przeciwnicy, nowo powstała koalicja centrolewicowa - Demokratyczna Partia Lewicy (DPL - eks-reformatorzy komunistyczni), byłe centrum i lewica chadecka, Liga Północna i Zieloni - zdobyła w obu turach na przełomie kwietnia i maja prawie wszystkie stanowiska w radach miejskich i prowincjonalnych oraz wygrała w głosowaniu do lokalnych rządów dziewięciu spośród piętnastu regionów kraju.<br><br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego