Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 5(500)
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1989
radości w prasie światowej z powodu wyborów w Związku Sowieckim. Dziennikarze pisali o narodzinach demokracji, o radykalnej zmianie natury Związku Sowieckiego itd., itp. Wybory jeszcze się nie skończyły. Gorbaczow i jego eksperci wymyślili taką procedurę wyborczą, że będą trwały w sumie dwa miesiące.



Należy jednak przyznać, że dostarczyły kilku niespodzianek. Przepadł np. sekretarz leningradzkiego obwodowego komitetu partii, zastępca członka Biura i jeszcze około trzydziestu miejscowych partyjnych sekretarzy. Generał; który dowodził wojskami niemieckimi w Niemczech, przegrał na rzecz podpułkownika. W Moskwie odniósł wielkie zwycięstwo Jelcyn, utalentowany demagog, z którego w ciągu roku zręcznie zrobiono symbol opozycji.
Niemało zachodnich komentatorów pisało o "porażce
radości w prasie światowej z powodu wyborów w Związku Sowieckim. Dziennikarze pisali o narodzinach demokracji, o radykalnej zmianie natury Związku Sowieckiego itd., itp. Wybory jeszcze się nie skończyły. Gorbaczow i jego eksperci wymyślili taką procedurę wyborczą, że będą trwały w sumie dwa miesiące.<br><br>&lt;page nr=147&gt;<br><br>Należy jednak przyznać, że dostarczyły kilku niespodzianek. Przepadł np. sekretarz leningradzkiego obwodowego komitetu partii, zastępca członka Biura i jeszcze około trzydziestu miejscowych partyjnych sekretarzy. Generał; który dowodził wojskami niemieckimi w Niemczech, przegrał na rzecz podpułkownika. W Moskwie odniósł wielkie zwycięstwo Jelcyn, utalentowany demagog, z którego w ciągu roku zręcznie zrobiono symbol opozycji.<br> Niemało zachodnich komentatorów pisało o "porażce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego