Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
z dwóch reakcji będzie zerowana. Wyróżnić tu można cztery przypadki. Są one przedstawione na rys. 6.4, na którym MA moment siły granicznej względem podpory A, MB moment siły granicznej względem podpory B.
Z rysunku 6.4 wynika, że w przypadku a) będzie zerowana reakcja RB, w przypadku b) reakcja RA. W przypadku c) o tym, która reakcja będzie zerowana decydują odległości podpór od linii działania siły granicznej. Zostały one oznaczone przez lA i lB. W przypadku d) siła graniczna ma wartość nieokreśloną i nie jest rozpatrywana przy wyznaczania siły skrawania.
Uwzględniając powyższe uwagi, na podstawie rys. 6.4 można sformułować
z dwóch reakcji będzie zerowana. Wyróżnić tu można cztery przypadki. Są one przedstawione na rys. 6.4, na którym MA moment siły granicznej względem podpory A, MB moment siły granicznej względem podpory B.<br>Z rysunku 6.4 wynika, że w przypadku a) będzie zerowana reakcja RB, w przypadku b) reakcja RA. W przypadku c) o tym, która reakcja będzie zerowana decydują odległości podpór od linii działania siły granicznej. Zostały one oznaczone przez lA i lB. W przypadku d) siła graniczna ma wartość nieokreśloną i nie jest rozpatrywana przy wyznaczania siły skrawania.<br>Uwzględniając powyższe uwagi, na podstawie rys. 6.4 można sformułować
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego