Typ tekstu: Książka
Autor: Seneta Włodzimierz,
Dolatowski Jakub
Tytuł: Dendrologia
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1955
najpierw w Szkocji. Cechy morfologiczne pośrednie; takie mieszańce powstają bardzo często, zwłaszcza w "zachwaszczonych" przez modrzew japoński uprawach leśnych - w lasach pn.-zach. Polski są na przykład spotykane znacznie częściej od gatunku rodzimego! W pierwszym pokoleniu mieszańców modrzew eurojapoński charakteryzuje się heterozyjnym, bujnym wzrostem i wysoką zdrowotnością.
Larix laricina (Du Roi) K. Koch - modrzew amerykański. Drzewo do 20 m wys., z krótkimi konarami i dość wąską koroną; kora łuszczy się drobnymi strzępkami. P. cienkie; nalot i zabarwienie - jak u L. kaempferi. Szysz. bardzo małe (1­2 cm dł.), z nielicznymi, błyszczącymi, zagiętymi do środka łuskami.
Wyst. - pn. rejony Ameryki Pn. - ogromny
najpierw w Szkocji. Cechy morfologiczne pośrednie; takie mieszańce powstają bardzo często, zwłaszcza w "zachwaszczonych" przez modrzew japoński uprawach leśnych - w lasach pn.-zach. Polski są na przykład spotykane znacznie częściej od gatunku rodzimego! W pierwszym pokoleniu mieszańców modrzew eurojapoński charakteryzuje się heterozyjnym, bujnym wzrostem i wysoką zdrowotnością.<br>&lt;tit1&gt;Larix laricina (Du Roi)&lt;/&gt; K. Koch - modrzew amerykański. Drzewo do 20 m wys., z krótkimi konarami i dość wąską koroną; kora łuszczy się drobnymi strzępkami. P. cienkie; nalot i zabarwienie - jak u &lt;foreign lang="lat"&gt;L. kaempferi&lt;/&gt;. Szysz. bardzo małe (1­2 cm dł.), z nielicznymi, błyszczącymi, zagiętymi do środka łuskami.<br>Wyst. - pn. rejony Ameryki Pn. - ogromny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego