Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kino, które ostatnio chciałoby iść na wojnę, znalazło się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Brakuje mu strategii, amunicji i odwagi. Zapewne więc zdezerteruje. Wszystko wróci do normalności, czyli do nijakości.

KULTURAAfisz

Wydanie specjalne

Nasi krytycy przypominają wydarzenia, które wstrząsnęły kulturą polską w minionym piętnastoleciu.w księgarni

Mariusz Czubaj

Andrzej Sapkowski, "Krew elfów" (1994).

Sapkowskiemu udały się co najmniej trzy rzeczy: połączył wysokiej klasy literaturę z konwencją powieści popularnej, stworzył Wiedźmina, najbardziej wyrazistą postać literacką ostatniego 15-lecia, wreszcie przypomniał, że istotą powieści jest, po prostu, opowiadanie ciekawych historii.

Wiesław Myśliwski, "Widnokrąg" (1996).

Powieść ta, nagrodzona pierwszą statuetką Nike (1997), podsumowuje
kino, które ostatnio chciałoby iść na wojnę, znalazło się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Brakuje mu strategii, amunicji i odwagi. Zapewne więc zdezerteruje. Wszystko wróci do normalności, czyli do nijakości.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KULTURA&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Afisz&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wydanie specjalne&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Nasi krytycy przypominają wydarzenia, które wstrząsnęły kulturą polską w minionym piętnastoleciu.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;w księgarni&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;Mariusz Czubaj&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Andrzej Sapkowski, "Krew elfów" (1994).&lt;/&gt;<br><br>Sapkowskiemu udały się co najmniej trzy rzeczy: połączył wysokiej klasy literaturę z konwencją powieści popularnej, stworzył Wiedźmina, najbardziej wyrazistą postać literacką ostatniego 15-lecia, wreszcie przypomniał, że istotą powieści jest, po prostu, opowiadanie ciekawych historii.<br><br>&lt;tit&gt;Wiesław Myśliwski, "Widnokrąg" (1996).&lt;/&gt;<br><br>Powieść ta, nagrodzona pierwszą statuetką Nike (1997), podsumowuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego