Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 9
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
numerem telefonu: .



Tajemnice długowieczności

Bronisława Naglak urodzona w Leszczynach 25 lutego 1899 roku, dorosłe życie spędziła w Zębie, by na starość osiąść w Bustryku Zagrodach. Mieszka w tradycyjnej góralskiej chałupie z córką i zięciem, wnuczką i jej mężem oraz prawnukami. W domu jest czysto i ciepło, panuje zgoda i gościnność.
Setne urodziny uhonorowano Mszą świętą w domu jubilatki. Radość i wzruszenie malowały się na twarzy pani Bronisławy. - To moja parafianka - podkreśla z dumą ks. Stanisław Pardyl, proboszcz z kościoła św. Anny w Zębie. Opowiada o niej ciepło i serdecznie.
- Wiedziałem, że Bronisława lubi robić przetwory na zimę - mówi ksiądz proboszcz - tego
numerem telefonu: &lt;gap&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Tajemnice długowieczności&lt;/tit&gt;<br><br>Bronisława Naglak urodzona w Leszczynach 25 lutego 1899 roku, dorosłe życie spędziła w Zębie, by na starość osiąść w Bustryku Zagrodach. Mieszka w tradycyjnej góralskiej chałupie z córką i zięciem, wnuczką i jej mężem oraz prawnukami. W domu jest czysto i ciepło, panuje zgoda i gościnność.<br>Setne urodziny uhonorowano Mszą świętą w domu jubilatki. Radość i wzruszenie malowały się na twarzy pani Bronisławy. - To moja parafianka - podkreśla z dumą ks. Stanisław Pardyl, proboszcz z kościoła św. Anny w Zębie. Opowiada o niej ciepło i serdecznie.<br>- Wiedziałem, że Bronisława lubi robić przetwory na zimę - mówi ksiądz proboszcz - tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego