Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
piechoty, pułku artylerii, kompanii saperów i dywizjonu kawalerii oraz pododdziałów specjalnych, liczącej łącznie 239 oficerów i 1886 żołnierzy oraz 346 koni. W uzbrojeniu tej dywizji oprócz broni strzeleckiej były 4 działa i 36 karabinów maszynowych.


Obie jednostki wzięły udział w walkach na Ukrainie w składzie 3 Armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego.
Przed rozpoczęciem ofensywy na Kijów linia frontu przebiegała następująco: od rzeki Dziwny i miejscowości Dryssa, przez Dziwnę, Ułę, Lepel, do rzeki Berezyna, dalej wzdłuż Berezyny, a następnie w kierunku południowym na wschód od Mozyrza oraz na zachód od Żytomierza, stąd do Dniestru na wschód od Kamieńca Podolskiego.
Na północnym odcinku
piechoty, pułku artylerii, kompanii saperów i dywizjonu kawalerii oraz pododdziałów specjalnych, liczącej łącznie 239 oficerów i 1886 żołnierzy oraz 346 koni. W uzbrojeniu tej dywizji oprócz broni strzeleckiej były 4 działa i 36 karabinów maszynowych.<br>&lt;page nr=54&gt;<br><br>Obie jednostki wzięły udział w walkach na Ukrainie w składzie 3 Armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego.<br>Przed rozpoczęciem ofensywy na Kijów linia frontu przebiegała następująco: od rzeki Dziwny i miejscowości Dryssa, przez Dziwnę, Ułę, Lepel, do rzeki Berezyna, dalej wzdłuż Berezyny, a następnie w kierunku południowym na wschód od Mozyrza oraz na zachód od Żytomierza, stąd do Dniestru na wschód od Kamieńca Podolskiego.<br>Na północnym odcinku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego