Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
nie poznano się na wartości znaleziska. Dopiero gdy część zwojów dostała się do Stanów Zjednoczonych, a część do syryjskiego klasztoru prawosławnego św. Marka, uczonym otworzyły się oczy. Sławny orientalista William F. Albright nie wahał się nazwać zwojów "największym odkryciem naszego wieku''.
Istota rzeczy polega na tym, że zwoje zawierają teksty Starego Testamentu, pochodzące z III lub II wieku p.n.e. Ponieważ najstarsza kopia, jaką dotąd zdołano odkryć, została sporządzona w IX wieku n.e., zwoje mają wręcz nieocenioną wagę dla filologicznych studiów porównawczych i wyjaśnienia wielu spornych czy niezrozumiałych fragmentów biblijnych.
Wrzawa, jaka uczyniła się dookoła zwojów, oraz wiadomość o płaconych
nie poznano się na wartości znaleziska. Dopiero gdy część zwojów dostała się do Stanów Zjednoczonych, a część do syryjskiego klasztoru prawosławnego św. Marka, uczonym otworzyły się oczy. Sławny orientalista William F. Albright nie wahał się nazwać zwojów "największym odkryciem naszego wieku''.<br>Istota rzeczy polega na tym, że zwoje zawierają teksty Starego Testamentu, pochodzące z III lub II wieku p.n.e. Ponieważ najstarsza kopia, jaką dotąd zdołano odkryć, została sporządzona w IX wieku n.e., zwoje mają wręcz nieocenioną wagę dla filologicznych studiów porównawczych i wyjaśnienia wielu spornych czy niezrozumiałych fragmentów biblijnych.<br>Wrzawa, jaka uczyniła się dookoła zwojów, oraz wiadomość o płaconych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego