Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
raczej zabawa niż bluźnierstwo

Na seansach nie ma tłumów...METROfakty / kim jest reżyser

• 31-letni Kevin Smith kręci filmy poza systemem wielkich hollywoodzkich wytwórni.
• "Clerks" (1994), czarno-biały debiut, zapisał się w historii kina jako bezpretensjonalny obraz młodego pokolenia Amerykanów lat 90. Film został zrealizowany w sklepiku "Quick Stop Groceries", w którym Smith pracował przez 4 lata.
• "Dogma", czwarty już film Smitha, wciąż ma charakter "garażowy" (budżet 1,5 mln dolarów), ale z gwiazdami: Benem Affleckiem, Mattem Damonem, Salmą Hayek.
•Reżyser w swoich filmach występuje jako milczący Bob.METROfakty / wysyp kinowych anioŁÓw

• W ostatnich latach można
raczej zabawa niż bluźnierstwo<br><br>Na seansach nie ma tłumów...&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / kim jest reżyser&lt;/&gt;<br><br>&#149; 31-letni Kevin Smith kręci filmy poza systemem wielkich hollywoodzkich wytwórni.<br>&#149; "Clerks" (1994), czarno-biały debiut, zapisał się w historii kina jako bezpretensjonalny obraz młodego pokolenia Amerykanów lat 90. Film został zrealizowany w sklepiku "Quick Stop Groceries", w którym Smith pracował przez 4 lata.<br>&#149; "Dogma", czwarty już film Smitha, wciąż ma charakter "garażowy" (budżet 1,5 mln dolarów), ale z gwiazdami: Benem Affleckiem, Mattem Damonem, Salmą Hayek.<br>&#149;Reżyser w swoich filmach występuje jako milczący Bob.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / wysyp kinowych anioŁÓw&lt;/&gt;<br><br>&#149; W ostatnich latach można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!