Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Stawiska (ma tutaj meldunek) oraz oficjalną pracownicą zatrudnioną na etacie pomocy muzealnej. Wie, co poeta lubił, czego nie znosił - potrafi też bezbłędnie wskazać miejsce każdej pamiątki - w końcu pracuje tu już 44 lata. Także u Broniewskiego ciągle mieszka pani Maria, która pomagała w domu jeszcze za życia poety. Zaś u Struga pracuje pani Teresa, poprzez męża skoligacona z rodziną Gałeckich (tak brzmiało prawdziwe nazwisko pisarza), wspierająca Nelly Strugową w jej wieloletnich staraniach o uruchomienie muzeum.
W domach pisarzy na ogół panuje dziś cisza. Na biurkach leżą papiery. Bywa, że do maszyny włożona jest kartka - pożółkła i pusta.


Salon Zapomnianych

MIROSŁAW PĘCZAK
Stawiska (ma tutaj meldunek) oraz oficjalną pracownicą zatrudnioną na etacie pomocy muzealnej. Wie, co poeta lubił, czego nie znosił - potrafi też bezbłędnie wskazać miejsce każdej pamiątki - w końcu pracuje tu już 44 lata. Także u Broniewskiego ciągle mieszka pani Maria, która pomagała w domu jeszcze za życia poety. Zaś u Struga pracuje pani Teresa, poprzez męża skoligacona z rodziną Gałeckich (tak brzmiało prawdziwe nazwisko pisarza), wspierająca Nelly Strugową w jej wieloletnich staraniach o uruchomienie muzeum.<br>W domach pisarzy na ogół panuje dziś cisza. Na biurkach leżą papiery. Bywa, że do maszyny włożona jest kartka - pożółkła i pusta.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Salon Zapomnianych&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;MIROSŁAW PĘCZAK
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego