Typ tekstu: Książka
Autor: Kofta Krystyna
Tytuł: Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej
Rok: 2000
z nią nie rozmawiać o t y c h r z e c z a c h, bo to jeszcze dziecko! Zresztą chodzi do kościoła, musi wiedzieć, że to jest grzech! Co niedziela ksiądz to powtarza!
Rodzice, mówiąc o kochaniu się, bzykaniu, pieprzeniu, by nie używać innych określeń, stosują omówienie. Tabu. Tak jak ludy prasłowiańskie nie używały słowa "niedźwiedź", by nie kusić bóstwa lub licha. Przekroczenie plemiennego tabu mogło skończyć się śmiercią. W dzisiejszych czasach, jak widać, kończy się groteską, a czasami prawdziwym dramatem.
W łóżku rodzice zaczynają debatować, co zrobić z tak rozpoczętym życiem poczętym. Nic już nie można zrobić
z nią nie rozmawiać o t y c h r z e c z a c h, bo to jeszcze dziecko! Zresztą chodzi do kościoła, musi wiedzieć, że to jest grzech! Co niedziela ksiądz to powtarza!<br>Rodzice, mówiąc o kochaniu się, bzykaniu, pieprzeniu, by nie używać innych określeń, stosują omówienie. Tabu. Tak jak ludy prasłowiańskie nie używały słowa "niedźwiedź", by nie kusić bóstwa lub licha. Przekroczenie plemiennego tabu mogło skończyć się śmiercią. W dzisiejszych czasach, jak widać, kończy się groteską, a czasami prawdziwym dramatem.<br>W łóżku rodzice zaczynają debatować, co zrobić z tak rozpoczętym życiem poczętym. Nic już nie można zrobić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego