Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
czasownika nageireru - wrzucać. Kompozycja na lewym zdjęciu, umieszczona w pojemniku z tykwy, składa się z róż, asparagusa pierzastego i finezyjnie skręconego łyka.
Z prawej - nageire z fioletowych zawilców,
białych pierwiosnków, liści irysów i łyka.
Autorka jest japonistką, pracuje w Polskiej Fundacji Japonistycznej. Ukończyła półtoraroczny kurs ikebany w szkole Ikenobo - w Tokio. Kompozycje przedstawione na zdjęciach są ułożone według zasad tej szkoły.

W naszej kulturze ścięty kwiat jest często uznawany za symbol przerwanego w pełni życia, przemijania. Jednakże zgodnie z filozofią ikebany - japońskiej sztuki układania kwiatów - cięte pędy wstawione do wazonu żyją nadal.
Ikebana, czyli dosłownie ożywianie kwiatów (nazwa pochodzi od japońskich
czasownika nageireru - wrzucać. Kompozycja na lewym zdjęciu, umieszczona w pojemniku z tykwy, składa się z róż, asparagusa pierzastego i finezyjnie skręconego łyka.<br>Z prawej - nageire z fioletowych zawilców,<br>białych pierwiosnków, liści irysów i łyka. <br>Autorka jest japonistką, pracuje w Polskiej Fundacji Japonistycznej. Ukończyła półtoraroczny kurs ikebany w szkole Ikenobo - w Tokio. Kompozycje przedstawione na zdjęciach są ułożone według zasad tej szkoły.<br><br>W naszej kulturze ścięty kwiat jest często uznawany za symbol przerwanego w pełni życia, przemijania. Jednakże zgodnie z filozofią ikebany - japońskiej sztuki układania kwiatów - cięte pędy wstawione do wazonu żyją nadal.<br>Ikebana, czyli dosłownie ożywianie kwiatów (nazwa pochodzi od japońskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego