Typ tekstu: Książka
Autor: Michowicz Waldemar
Tytuł: Historia dyplomacji polskiej
Rok: 1995
państwami.
Ważnym wydarzeniem w stosunkach polsko-skandynawskich było utworzenie w Warszawie w marcu 1930 r. Bałtycko­Skandynawskiej Izby Handlowej, a w lipcu tego samego roku wizyta w Szwecji, Norwegii i Danii ministra przemysłu i handlu Eugeniusza Kwiatkowskiego.
Stosunki handlowe polsko-szwedzkie były dość żywe, chociaż wielkość obrotów nie była imponująca. Traktat handlowo-nawigacyjny zawarty został w grudniu 1924 r.; zawierał klauzulę najwyższego uprzywilejowania. Polski eksport do Szwecji obejmował większe ilości węgla, cukier, zboże, naftę, metale. Import zaś głównie rudy żelaza, następnie maszyny, aparaty, wyroby elektryczne i metalowe.
Dyplomacja polska torowała drogę stosunkom gospodarczym ze Szwecją, czego wyrazem był udział tego państwa
państwami.<br>Ważnym wydarzeniem w stosunkach polsko-skandynawskich było utworzenie w Warszawie w marcu 1930 r. Bałtycko­Skandynawskiej Izby Handlowej, a w lipcu tego samego roku wizyta w Szwecji, Norwegii i Danii ministra przemysłu i handlu Eugeniusza Kwiatkowskiego.<br>Stosunki handlowe polsko-szwedzkie były dość żywe, chociaż wielkość obrotów nie była imponująca. Traktat handlowo-nawigacyjny zawarty został w grudniu 1924 r.; zawierał klauzulę najwyższego uprzywilejowania. Polski eksport do Szwecji obejmował większe ilości węgla, cukier, zboże, naftę, metale. Import zaś głównie rudy żelaza, następnie maszyny, aparaty, wyroby elektryczne i metalowe.<br>Dyplomacja polska torowała drogę stosunkom gospodarczym ze Szwecją, czego wyrazem był udział tego państwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego