Typ tekstu: Książka
Autor: Szyszkowska Maria
Tytuł: W poszukiwaniu sensu życia
Rok: 1997
ale nigdy nie byli i nie są z tego powodu uprzywilejowani. Uprzywilejowanymi bywają ludzie przedsiębiorczy, pragmatyczni i bezwzględni w swoim dążeniu do zdobycia znaczenia.
Wartość pokoleń, które przeminęły, oceniało się i ocenia stosownie do ich twórczej działalności w dziedzinie świata kultury, a jej miarą są dzieła literackie, muzyczne, architektoniczne, etc. Tworzą je członkowie elity duchowej. Ale to nie znaczy, że za życia jednostki szczególnie twórcze znajdują dla siebie przywileje w społeczeństwie. Dzieje kultury przynoszą aż nadto wiele przykładów życia w nędzy i zapomnieniu przez tych, którym po latach stawia się pomniki czy pośmiertnie doprowadza do pełnego wydania ich dzieł.
Dlaczego tak
ale nigdy nie byli i nie są z tego powodu uprzywilejowani. Uprzywilejowanymi bywają ludzie przedsiębiorczy, pragmatyczni i bezwzględni w swoim dążeniu do zdobycia znaczenia.<br>Wartość pokoleń, które przeminęły, oceniało się i ocenia stosownie do ich twórczej działalności w dziedzinie świata kultury, a jej miarą są dzieła literackie, muzyczne, architektoniczne, etc. Tworzą je członkowie elity duchowej. Ale to nie znaczy, że za życia jednostki szczególnie twórcze znajdują dla siebie przywileje w społeczeństwie. Dzieje kultury przynoszą aż nadto wiele przykładów życia w nędzy i zapomnieniu przez tych, którym po latach stawia się pomniki czy pośmiertnie doprowadza do pełnego wydania ich dzieł. <br>Dlaczego tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego