Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
optycznych. Istnieje natomiast możliwość dość dokładnego określenia stopnia wyposażenia tego sprzętu, do którego stosowano przyrządy celownicze produkcji PZO.



W tabeli 13 porównano liczbę dostarczonych celowników ze stanem posiadania sprzętu w sierpniu 1939 r. Dane zawarte w tej tabeli świadczą o dużym zróżnicowaniu liczby wyprodukowanych celowników w stosunku do posiadanego sprzętu. Tylko co piąty ckm był wyposażony w celownik kątomierz wz. 29. Przyrząd ten zapewne nie stanowił najniezbędniejszego wyposażenia, gdyż mimo tak niskiego stanu posiadania nie był przewidziany do dostaw w latach budżetowych 1939-1940 i 1940-1941.
W pełni zabezpieczono w lunety celownicze czołgową wersję nkm 20 mm, a do wersji przeciwlotniczej
optycznych. Istnieje natomiast możliwość dość dokładnego określenia stopnia wyposażenia tego sprzętu, do którego stosowano przyrządy celownicze produkcji PZO.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> W tabeli 13 porównano liczbę dostarczonych celowników ze stanem posiadania sprzętu w sierpniu 1939 r. Dane zawarte w tej tabeli świadczą o dużym zróżnicowaniu liczby wyprodukowanych celowników w stosunku do posiadanego sprzętu. Tylko co piąty ckm był wyposażony w celownik kątomierz wz. 29. Przyrząd ten zapewne nie stanowił najniezbędniejszego wyposażenia, gdyż mimo tak niskiego stanu posiadania nie był przewidziany do dostaw w latach budżetowych 1939-1940 i 1940-1941.<br>W pełni zabezpieczono w lunety celownicze czołgową wersję nkm 20 mm, a do wersji przeciwlotniczej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego