Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
wprowadzono kilka zmian zaostrzających odpowiedzialność kopalń za naruszenia stanu środowiska przyrodniczego. Znaczne uprawnienia otrzymały samorządy gminne, co może jednak komplikować proces przyznawania koncesji. Nowym rozwiązaniem jest połączenie prawa geologicznego i górniczego w jedną ustawę. Spowodowało to pominięcie w ustawie wielu dotychczasowych rozwiązań, takich jak Państwowa Służba Geologiczna czy Rada Geologiczna. Uchwalenie ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze przez sejm nastąpiło w lutym 1994 r.
Porównując proces legislacyjny nowelizowania Prawa Geologicznego i Górniczego w latach 1991 i 1993 trzeba stwierdzić wzrastający opór i niechęć do kreowania prawa proekologicznego. Jeżeli ten trend miałby się utrzymać, może doprowadzić do zatrzymania procesu nowelizacji prawa ekologicznego.
Równocześnie
wprowadzono kilka zmian zaostrzających odpowiedzialność kopalń za naruszenia stanu środowiska przyrodniczego. Znaczne uprawnienia otrzymały samorządy gminne, co może jednak komplikować proces przyznawania koncesji. Nowym rozwiązaniem jest połączenie prawa geologicznego i górniczego w jedną ustawę. Spowodowało to pominięcie w ustawie wielu dotychczasowych rozwiązań, takich jak Państwowa Służba Geologiczna czy Rada Geologiczna. Uchwalenie ustawy &lt;hi&gt;Prawo Geologiczne i Górnicze&lt;/&gt; przez sejm nastąpiło w lutym 1994 r.<br>Porównując proces legislacyjny nowelizowania &lt;hi&gt;Prawa Geologicznego i Górniczego&lt;/&gt; w latach 1991 i 1993 trzeba stwierdzić wzrastający opór i niechęć do kreowania prawa proekologicznego. Jeżeli ten trend miałby się utrzymać, może doprowadzić do zatrzymania procesu nowelizacji prawa ekologicznego.<br>Równocześnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego