Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Czajkowski ma się właśnie za prawdziwego Polaka, czemu zawsze daje wyraz na organizowanym co roku przez Wojciecha Cejrowskiego Zlocie Ciemnogrodu w Osieku na Kociewiu. Kaczmarski natomiast na pytanie, co sądzi o fenomenie "barda oszołomów", odpowiada, że Czajkowski ma talent liryczny, ale potrafił go już zmarnować w toku produkowania "politycznych czastuszek".


Ursus pod Grunwaldem

ZDZISŁAW PIETRASIK

Wzorcowy scenariusz dochodowego filmu polskiego

W związku ze sporami wokół ekranizacji "Krzyżaków" przedstawiamy projekt idealnego scenariusza, łączącego prawie wszystkie wątki i postacie występujące w książkach zaliczanych do kanonu polskich lektur obowiązkowych, które przenoszone są na ekran lub nieuchronnie zekranizowane zostaną w najbliższym czasie.

Eksplikacja, czyli wyjaśnienie
Czajkowski ma się właśnie za prawdziwego Polaka, czemu zawsze daje wyraz na organizowanym co roku przez Wojciecha Cejrowskiego Zlocie Ciemnogrodu w Osieku na Kociewiu. Kaczmarski natomiast na pytanie, co sądzi o fenomenie "barda oszołomów", odpowiada, że Czajkowski ma talent liryczny, ale potrafił go już zmarnować w toku produkowania "politycznych czastuszek".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Ursus pod Grunwaldem&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;ZDZISŁAW PIETRASIK&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wzorcowy scenariusz dochodowego filmu polskiego&lt;/&gt;<br><br>W związku ze sporami wokół ekranizacji "Krzyżaków" przedstawiamy projekt idealnego scenariusza, łączącego prawie wszystkie wątki i postacie występujące w książkach zaliczanych do kanonu polskich lektur obowiązkowych, które przenoszone są na ekran lub nieuchronnie zekranizowane zostaną w najbliższym czasie. <br><br>&lt;tit&gt;Eksplikacja, czyli wyjaśnienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego