Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy farmaceutyczne
Rok: 2003
szczególnie w pozycji stojącej, żyły kończyn dolnych przyjmują bardzo dużą ilość krwi co prowadzi do przeciążenia poszerzonych żył w tych kończynach oraz w okolicy pochwy. W przeciążonych (przepełnionych) żyłach dochodzi do spowolnienia przepływu krwi. Jest to istotny czynnik typowych problemów w przebiegu całej ciąży.
Wzrost ciśnienia w żyłach kończyn dolnych
W czasie ciąży ciśnienie w żyłach kończyn dolnych wzrasta kilkakrotnie w stosunku do normalnego ciśnienia poza ciążą, zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej. Różnica w stosunku do wartości zaobserwowanej poza ciążą będzie szczególnie duża w pozycji stojącej.
Mniej więcej w drugiej połowie ciąży żyła próżna dolna i naczynia krwionośne miednicy s
szczególnie w pozycji stojącej, żyły kończyn dolnych przyjmują bardzo dużą ilość krwi co prowadzi do przeciążenia poszerzonych żył w tych kończynach oraz w okolicy pochwy. W przeciążonych (przepełnionych) żyłach dochodzi do spowolnienia przepływu krwi. Jest to istotny czynnik typowych problemów w przebiegu całej ciąży.<br>Wzrost ciśnienia w żyłach kończyn dolnych<br>W czasie ciąży ciśnienie w żyłach kończyn dolnych wzrasta kilkakrotnie w stosunku do normalnego ciśnienia poza ciążą, zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej. Różnica w stosunku do wartości zaobserwowanej poza ciążą będzie szczególnie duża w pozycji stojącej.<br>Mniej więcej w drugiej połowie ciąży żyła próżna dolna i naczynia krwionośne miednicy s
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego