Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
strat w firmie wskutek zakupu nieruchomości po zawyżonych cenach. Jamrożemu grozi za to dziesięć lat więzienia.Minister odwołuje wiceszefa policji

Dymisja z samochodami w tle

Generał Zbigniew Chwaliński, odpowiedzialny m.in. za zakupy samochodów i komputerów dla policji, przestał być zastępcą komendanta głównego. Jego rezygnację przyjął szef MSWiA Ryszard Kalisz.
W ostatnim czasie Najwyższa Izba Kontroli i media krytykowały Chwalińskiego za jego decyzje dotyczące zamówień publicznych.
MSWiA podkreśla w komunikacie, że zarzuty te dotychczas się nie potwierdziły, a Chwaliński uzasadnił swoją prośbę o odwołanie "nabyciem praw emerytalnych i stanem zdrowia".
Z raportu NIK wynika jednak, że w KGP mogło dojść do naruszenia dyscypliny
strat w firmie wskutek zakupu nieruchomości po zawyżonych cenach. &lt;name type="person"&gt;Jamrożemu&lt;/&gt; grozi za to dziesięć lat więzienia.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Minister odwołuje wiceszefa policji&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dymisja z samochodami w tle&lt;/&gt;<br><br>Generał &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Chwaliński&lt;/&gt;, odpowiedzialny m.in. za zakupy samochodów i komputerów dla policji, przestał być zastępcą komendanta głównego. Jego rezygnację przyjął szef &lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Ryszard Kalisz&lt;/&gt;.<br>W ostatnim czasie &lt;name type="org"&gt;Najwyższa Izba Kontroli&lt;/&gt; i media krytykowały &lt;name type="person"&gt;Chwalińskiego&lt;/&gt; za jego decyzje dotyczące zamówień publicznych.<br>&lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt; podkreśla w komunikacie, że zarzuty te dotychczas się nie potwierdziły, a &lt;name type="person"&gt;Chwaliński&lt;/&gt; uzasadnił swoją prośbę o odwołanie "nabyciem praw emerytalnych i stanem zdrowia".<br>Z raportu &lt;name type="org"&gt;NIK&lt;/&gt; wynika jednak, że w &lt;name type="org"&gt;KGP&lt;/&gt; mogło dojść do naruszenia dyscypliny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego