Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
plastrów mięsa na lekko natłuszczonej, rozgrzanej patelni. Następnie dodajemy warzywa (każde na oddzielnym miejscu) po czym wlewa się ok. 1/3 sosu. Smażymy ok. 5 min. Gotową potrawę każdy nabiera do swej miseczki z rozbitym jajkiem; ścina się ono wokół każdego gorącego kęsa, chłodząc i wyrównując smak.
Ewa j Jacek Wan

JAPOŃSKIE KIMONO
Nawet pobieżne spojrzenie na ubrania ludzi wypełniających japońskie ulice potwierdza obiegową opinię o zamiłowaniu Japończyków do uniformizacji. Podłożem tej skłonności jest zapewne charakter tego narodu, kształtowany w trudnych warunkach przez długie stulecia.
Uniformizacja ubiorów zaczyna się bardzo wcześnie, bo już od przedszkola, w którym każde dziecko dostaje stosowny
plastrów mięsa na lekko natłuszczonej, rozgrzanej patelni. Następnie dodajemy warzywa (każde na oddzielnym miejscu) po czym wlewa się ok. 1/3 sosu. Smażymy ok. 5 min. Gotową potrawę każdy nabiera do swej miseczki z rozbitym jajkiem; ścina się ono wokół każdego gorącego kęsa, chłodząc i wyrównując smak.<br>&lt;au&gt;Ewa j Jacek Wan&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;JAPOŃSKIE KIMONO&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Nawet pobieżne spojrzenie na ubrania ludzi wypełniających japońskie ulice potwierdza obiegową opinię o zamiłowaniu Japończyków do uniformizacji. Podłożem tej skłonności jest zapewne charakter tego narodu, kształtowany w trudnych warunkach przez długie stulecia.&lt;/intro&gt; <br>Uniformizacja ubiorów zaczyna się bardzo wcześnie, bo już od przedszkola, w którym każde dziecko dostaje stosowny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego