Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
zm. 1595) i jego żony Katarzyny (zm. 1596), płyta nagrobna z czarnego marmuru wojewody sieradzkiego Jana Baranowskiego (zm. 1636), piaskowcowe płyty nagrobne z przełomu XVI i XVIIw., zapewne sędziego kaliskiego Dobrogosta Potworowskiego i jego żony.
W rynku pomnik poświęcony pamięci ofiar II wojny światowej z okolic i barokowa figura św. Wawrzyńca.

155km

Granica woj. kaliskiego i sieradzkiego.

163km

BŁASZKI

Miasto (2500 mieszk.), 140m n.p.m. nad rz. Cienią, dopływem Pokrzywnicy, uchodzącej do Prosny. W mieście: oddział kaliskiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL, zakład obuwniczy, oddział łódzkiego "Skogaru", cegielnia, młyn i mleczarnia.

Jako miasto występuje po raz pierwszy w 1722. W końcu
zm. 1595) i jego żony Katarzyny (zm. 1596), płyta nagrobna z czarnego marmuru wojewody sieradzkiego Jana Baranowskiego (zm. 1636), piaskowcowe płyty nagrobne z przełomu XVI i XVIIw., zapewne sędziego kaliskiego Dobrogosta Potworowskiego i jego żony.<br>W rynku pomnik poświęcony pamięci ofiar II wojny światowej z okolic i barokowa figura św. Wawrzyńca.<br><br>155km<br><br>Granica woj. kaliskiego i sieradzkiego.<br><br>163km<br><br>&lt;tit&gt;BŁASZKI&lt;/&gt;<br><br>Miasto (2500 mieszk.), 140m n.p.m. nad rz. Cienią, dopływem Pokrzywnicy, uchodzącej do Prosny. W mieście: oddział kaliskiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL, zakład obuwniczy, oddział łódzkiego "Skogaru", cegielnia, młyn i mleczarnia.<br><br>Jako miasto występuje po raz pierwszy w 1722. W końcu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego